search
menu-icon
Як обрати будівельну компанію для ремонту?

Як обрати будівельну компанію для ремонту?

12 Березень 2020
Давайте розглянемо алгоритм, як вибрати будівельну компанію для ремонту, щоб гарантовано отримати 100% готовий об'єкт в потрібний вам термін з якісним виконанням всіх робіт.
12 Березень 2020
Давайте розглянемо алгоритм, як вибрати будівельну компанію для ремонту, щоб гарантовано отримати 100% готовий об'єкт в потрібний вам термін з якісним виконанням всіх робіт.

Ремонт своїми руками? Не найкраще рішення:

 • Брак досвіду в проведенні ремонтно-оздоблювальних робіт;
 • Витрати часу на ремонт і переробку недоліків та дефектів;
 • Результат, який не завжди відповідає очікуванням;

Все це — часті проблеми тих, хто робить ремонт своїми руками. Але в той же час, ринок переповнений пропозиціями зробити ремонт від численних приватних майстрів, невеликих бригад і великих будівельних компаній. І не всі вони, на жаль, відрізняються високою кваліфікацією та охайністю в ділових питаннях.

Давайте розглянемо алгоритм, як вибрати будівельну компанію для ремонту, щоб гарантовано отримати 100% готовий об'єкт в потрібний вам термін з якісним виконанням всіх робіт.

Ремонт

Основні критерії для вибору будівельної фірми

Існує ряд загальноприйнятих критеріїв, які в сумі формують максимум довіри до будівельної компанії. Розкриємо сильні і слабкі сторони кожного з цих критеріїв.

Договір

Якщо ви хочете, щоб будівельна компанія несла відповідальність за свою роботу, обов'язково потрібно укласти з нею договір у письмовій формі. Усні домовленості з виконробом — це фактично свідчить про те, що за свій ремонт відповідаєте тільки ви самі. У договорі повинні бути прописані всі умови вашої співпраці з конкретною компанією, в тому числі:

 • Перераховано всі види робіт, які будуть виконуватися на об'єкті;
 • Обговорено терміни виконання ремонту;
 • Прописані обов'язки сторін у разі форс-мажорних ситуацій;
 • Передбачена можливість продовження за взаємною згодою або розриву через певні причин;
 • Вказана ціна робіт і спосіб розрахунку;
 • Вказані розміри штрафних санкцій для обох сторін в разі невиконання умов договору;

Такий договір, якщо він складений за всіма правилами, буде для вас підставою можливість притягнути недобросовісних будівельників до відповідальності, а для підрядників стане запорукою повного розрахунку після виконання ремонтних робіт з вашого боку.

Але пам'ятайте про те, що якщо ви плануєте підписати типовий договір будівельної компанії, варто його ретельно вичитати: багато спритних фірм наймають юристів для того, щоб скласти договір так, що він буде зовні виглядати цілком солідно, а за фактом його положення будуть знімати з підрядника всю відповідальність.

Наявність власного офісу

Компанії, які існують суто віртуально, звичайно, можуть виконувати роботи якісно, ​​але, якщо у фірми є свій офіс — це підсвідомо вже підвищує рівень довіри до неї у клієнтів.

З іншого боку, якщо вже фірма надовго закріпилася на ринку будівельних послуг, офіс їй буде просто необхідний. Тому такий критерій можна брати за основу, але ось керуватися суто їм не варто. Орендувати офіс на годину цілком реально, і багато шахраїв користуються такою можливістю.

Свій сайт компанії

У цифрову епоху власними сайтами обзавелися, здається, все. І будівельні компанії — не виняток. Але чи завжди це — ознака високої якості їх робіт і надійності підрядників? Зрозуміло, немає. Перевірити, чи відповідає інформація на сайті істині, можна такими способами:

 • Подивіться наявність портфоліо і його заповненість. Якщо фірма хизується величезним портфоліо без опису виконаних об'єктів — великий шанс, що фото на сайті просто зібрані через інтернет, а не зроблені в реальних квартирах або офісах.
 • Наявність точного прайс-листа — завжди позитивно характеризує компанію. Особливо, якщо ціни на сайті не відрізняються від реально заявлених при особистій зустрічі з клієнтом.
 • Відгуки про компанію — один з найважливіших інструментів. Якщо вони в основному позитивні — цілком ймовірно, що їх залишили вдячні клієнти.

Якщо ж відгуків немає взагалі (їх видаляють або просто у компанії немає клієнтури зовсім) — це тривожний дзвіночок. Але і занадто великій кількості вдячних відгуків довіряти не варто: можливо, вони написані на замовлення самих власників фірми.

Таким чином, наявність сайту — це відмінно, але його вміст розповість про компанії набагато більше, ніж сам факт того, що сайт існує.

Всі ці критерії варто розглядати при остаточному виборі серед кількох фірм. Але як підібрати підрядника на початковому етапі?

Варіантів є декілька:

 1. Пошук за рекомендаціями знайомих та друзів. Це найпоширеніша практика, та й сама надійна теж. Але покладатися на неї варто тільки, якщо ви довіряєте думці друзів чи знайомих, самі бачили результат роботи компанії, яку вони рекомендують, і залишилися задоволені побаченим.
 2. Пошук через інтернет — зручне і просте рішення. Але тут варто повернутися до критерію наявності сайту, і особливо ретельно переглядати відгуки та портфоліо.
 3. Безпосереднє спілкування з виконробом — кращий варіант вирішення питання. Зверніться в будь-яку компанію, яка вас зацікавила. Запросіть виконроба на ваш об'єкт, щоб він міг оцінити обсяг і вартість робіт і склав попередній кошторис.

Ознаки відповідального підрядника це:

 • Вимога від нього показати проектну документацію;
 • Точне опис всіх етапів роботи і аргументація на користь тих чи інших підходів;
 • Наявність невеликої передоплати або домовленість про оплату після здачі об'єкта — теж аргумент на користь компанії-підрядника;

Помилитися при виборі будівельної компанії для проведення ремонту дуже легко. Тому, щоб убезпечити себе, збирайте інформацію про обраного підрядника по всіх можливих каналах: у знайомих, на профільних форумах, у відгуках клієнтів на сайті. Обов'язково укладайте договір про проведення будівельних робіт і не шукайте занадто низькі ціни, адже якісна робота не може коштувати надто дешево.

facebook
Рекомендовані послуги
Надішліть запит