search
menu-icon
Ремонт в офісі: особливості підготовки робочого простору

Ремонт в офісі: особливості підготовки робочого простору

11 Березень 2020
Якщо ви зібралися відремонтувати приміщення під офіс, варто заздалегідь продумати все до дрібниць. Навіть якщо ви вже стикалися з проведенням ремонтних робіт будинку, не варто брати свій досвід за основу, оскільки вимоги до офісного простору і його вигляду зовсім інші.
11 Березень 2020
Якщо ви зібралися відремонтувати приміщення під офіс, варто заздалегідь продумати все до дрібниць. Навіть якщо ви вже стикалися з проведенням ремонтних робіт будинку, не варто брати свій досвід за основу, оскільки вимоги до офісного простору і його вигляду зовсім інші.

І насамперед, варто виділити головні тези, яким має відповідати готове приміщення, в якому будуть працювати ваші співробітники.

 1. Ергономічність: правильне планування простору, нічого зайвого, ніяких відволікаючих від роботи елементів — це все допоможе підвищити працездатність співробітників. Погодьтеся, в офісі, де місця зберігання розташовані далеко від робочих місць, де самі місця для працівників сплановані так-сяк, без урахування ергономіки, працювати буде некомфортно.
 2. Практичність: навіть якщо ви хочете зробити офісний простір унікальним, стильним і креативним, переборщити з використанням дорогих, але не довговічних матеріалів — значить, заздалегідь налаштуватися на ще один ремонт в найближчому майбутньому.
 3. Візуальна привабливість: кидатися зі сторони в сторону і робити ремонт в стилі «добротно, але скромно» теж не варто, адже набагато приємніше знаходитися в красиво оформленому приміщенні, тим більше, що офісна робота передбачає, що співробітники проводять в офісі левову частку часу. До того ж, офіс — це «обличчя» компанії, і для ваших партнерів і клієнтів він повинен уособлювати всі кращі якості вашого бізнесу.
 4. Економічність: розумний підхід до формування кошторису дозволить вибрати якісні матеріали для проведення ремонту, і при цьому заощадити на ньому.

Отже, основні критерії ремонту визначено, настав справа за діями!

З чого почати ремонт в офісі?

ремонт офиса

Перше правило будь-якого ремонту: всі його етапи потрібно ретельно спланувати. А для цього необхідно:

 • Заздалегідь підрахувати кількість майбутніх робочих місць, співробітників, перспективи розширення штату. Тоді навіть при необхідності збільшити кількість працівників в одному приміщенні не призведе до тісноти та незручності.
 • Логічно розпланувати розташування робочих місць, зон відпочинку та спільної роботи, місць для зберігання (якщо у вас не виділено під документи окремий архів).
 • Планування робочих місць повинно враховувати освітлення офісу, особливості вентиляції та кондиціонування, щоб під час роботи столи співробітників не опинилися під прямими потоками повітря з кондиціонерів або під сонцем.
 • Скласти дизайн-проект майбутнього офісу: ніколи не дійте інстинктивно, інакше вам доведеться не раз виправляти і допрацьовувати простір. Краще відразу замовити професійний проект у дизайнера, надавши йому всю інформацію, ніж зробити ремонт — а потім переробляти його через неправильне зонування простору.
 • Вибрати відповідні матеріали для проведення ремонту: офісний стиль диктує певну стриманість, лаконічність. До того ж, офіс — це те місце, в якому постійно перебуває велика кількість людей, і не кожен вид оздоблювальних матеріалів здатний зберігати презентабельний вигляд в таких умовах.
 • Скласти кошторис ремонтних робіт: упорядкувати всі дії, прорахувати вартість матеріалів та робіт — це обдуманий підхід, який допоможе вам заощадити час та гроші. Краще, якщо ви заздалегідь визначитеся з підрядниками та попросите їх скласти кошторис.
 • Проконтролювати хід виконання робіт: навіть найвідповідальніші майстри можуть допускати промахи, тому контроль під час ремонту в офісі необхідний.
 • Прийняти готовий ремонт та підписати акт виконаних робіт — цей крок підтверджує, що ремонт готовий і ви ним задоволені.

А тепер розглянемо ключові моменти, з якими пов'язано проведення офісного ремонту.

Електрика і освітлення

Оскільки офісна діяльність пов'язана з постійною роботою з офісною та комп'ютерною технікою, при плануванні ремонту потрібно приділити велику увагу двом основним проблемам:

 • Як забезпечити належний рівень освітленості?
 • Як забезпечити достатню кількість точок підключення техніки?

Перший пункт вирішується комплексним використанням двох заходів:

 • Правильною організацією інсоляції приміщення, тобто, плануванням вікон, які пропускають природне світло всередину. Не варто облаштовувати офіс в приміщеннях з невеликими вікнами або без них зовсім, оскільки співробітникам в такому разі потрібно буде весь день напружувати очі під джерелами штучного світла.
 • Логічним розташуванням освітлювальних приладів: краще, якщо вони будуть зоновані відповідно до розташування робочих місць, щоб кожен із співробітників мав досить освітлену зону для роботи.

А ось над тим, як забезпечити необхідну кількість точок для підключення техніки повинен подумати кваліфікований електрик. Складіть для нього технічне завдання, щоб отримати необхідну кількість розеток в приміщенні і надійну проводку, здатну витримати офісні навантаження. 

Системи вентиляції та кондиціонування

Якщо ви дбаєте про те, щоб у вашому офісі завжди був комфортний мікроклімат, облаштування вентиляції та кондиціонування повинно бути для вас в пріоритеті. Від чистоти повітря залежить працездатність співробітників, адже в офісі пил збирається набагато швидше, ніж удома, а велика кількість людей вимагають більш інтенсивної циркуляції повітря.

Оздоблювальні матеріали для офісу

На етапі обробки стін, підлоги та стелі в офісі варто продумати кожну дрібницю. В тому числі, і ті матеріали, які будуть використані на цьому етапі ремонту. Вони повинні відповідати наступним вимогам:

 • Естетичність: краса радує погляд і піднімає настрій, і гармонійно підібрані оздоблювальні матеріали створять красиве простір.
 • Практичність та довговічність: краще вибрати ті матеріали, які мають підвищену зносостійкість, наприклад, килимову плитку, керамограніт або ламінат для підлоги, шпалери під фарбування або панелі для стін. При великий прохідності офісу вони будуть здатні довше зберігати зовнішній вигляд і не зажадають ремонту в короткий термін.
 • Зручність у догляді: краще віддавати перевагу тим матеріалам, за якими просто доглядати.
 • Колірна гамма: для офісних приміщень рідко використовуються занадто яскраві та насичені кольори і їх поєднання. Зазвичай стандартний варіант — це світлі непомітні тони, які не будуть відволікати від роботи і напружувати зір. Але яскраві акценти теж будуть не зайвими, якщо вони невеликі і добре вписуються в загальну концепцію дизайну.

В цілому ж, якщо ви розпочали ремонт в офісі, краще відразу продумати, в який час ви хочете укластися, встановити чіткий графік проведення робіт і довірити їх виконання тому підряднику, який зможе зробити ремонт якісно, ​​в точній відповідності з дизайн-проектом та вкладеться в потрібний термін.

facebook
Рекомендовані послуги
Надішліть запит